| Management number | 216139342 | Release Date | 2026/04/19 | List Price | $12.00 | Model Number | 216139342 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
This pre-owned or refurbished product has been professionally inspected and tested to work and look like new. How a product becomes part of Amazon Renewed, your destination for pre-owned, refurbished products: A customer buys a new product and returns it or trades it in for a newer or different model. That product is inspected and tested to work and look like new by Amazon-qualified suppliers. Then, the product is sold as an Amazon Renewed product on Amazon. If not satisfied with the purchase, renewed products are eligible for replacement or refund under the Amazon Renewed Guarantee.



| UPC | 724129009866 |
|---|---|
| Brand | Apple |
| Color | Silver |
| RAM Type | DDR3 SDRAM |
| Model Name | Macbook Pro |
| Model Year | 2020 |
| Screen Size | 13.3 Inches |
| Display Type | LCD |
| Manufacturer | Apple |
| Model Number | MYDA2LL/A |
| BuiltIn Media | Charger |
| HardDrive Size | 256 GB |
| Processor Brand | Apple |
| Processor Count | 8 |
| Processor Speed | 3.1 GHz |
| Video Processor | Apple |
| CPU Model Number | Apple M1 |
| Operating System | Mac OS |
| Processor Series | Apple M1 |
| Audio Output Type | Speakers |
| Graphics Ram Type | DDR3 SDRAM |
| Hard Disk Interface | Solid State |
| Graphics Coprocessor | 7-core GPU |
| Graphics Description | Integrated |
| RAM Memory Installed | 8 GB |
| Warranty Description | 1 Year |
| Hard Disk Description | SSD |
| RAM Memory Technology | DDR3 |
| Connectivity Technology | Ethernet, USB |
| Ram Memory Maximum Size | 8 GB |
| Specific Uses For Product | Business, Developer, Entertainment |
| Display Resolution Maximum | 1440x900 Pixels |
| Item Dimensions L x W x Thickness | 8.36"L x 11.97"W x 0.61"Th |
| Other Special Features of the Product | HD Audio |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form