| Management number | 212361533 | Release Date | 2026/04/06 | List Price | $23.59 | Model Number | 212361533 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
| Brand | IWEGGO |
|---|---|
| Color | 2 in 1 Pink Set |
| Generation | Android 15 |
| Model Name | YQ10S Pro |
| Model Year | 2025 |
| Screen Size | 10.1 Inches |
| Sensor Type | Accelerometer |
| Aspect Ratio | 16:10 |
| Display Type | LCD |
| Manufacturer | IWEGGO |
| Model Number | YQ10S Pro |
| Battery Power | 6000 Amp Hours |
| BuiltIn Media | Keyboard, Mouse, Protective Case, Stylus, Type-c cable |
| Warranty Type | Limited |
| Processor Brand | IWEGGO |
| Processor Speed | 1.8E+3 MHz |
| Total Usb Ports | 1 |
| Battery Capacity | 64800 Milliamp Hours |
| Operating System | Android 15 |
| Battery Cell Type | Lithium Polymer |
| Native Resolution | 1280 x 800 pixels |
| Camera Description | Front |
| Compatible Devices | Keyboard, Mouse, Case, Stylus |
| Hardware Interface | USB Type C |
| Cellular Technology | wifi |
| Speaker Description | The product has dual speakers. |
| Wireless Technology | Bluetooth, Wi-Fi |
| Battery Average Life | 6 Hours |
| Graphics Description | Integrated |
| HumanInterface Input | Keyboard |
| RAM Memory Installed | 8 GB |
| Warranty Description | 1 year warranty |
| Wireless Compability | 802.11ax |
| Age Range Description | Adult |
| Processor Description | IWEGGO 1.8GHz |
| Memory Slots Available | 1 |
| Supported Audio Format | MP3, WAV, AAC |
| Connectivity Technology | Bluetooth, Wi-Fi |
| Memory Storage Capacity | 32 GB |
| Photo Sensor Resolution | 8 MP |
| Video Capture Resolution | FHD 1080p |
| Display Resolution Maximum | 1280*800 Pixels |
| LithiumBattery Energy Content | 6 Watt Hours |
| Number of Rear Facing Cameras | 1 |
| Item Dimensions L x W x Thickness | 9.5"L x 6.5"W x 0.3"Th |
| Flash Memory Supported Size Maximum | 1 TB |
| Other Special Features of the Product | Foldable |
| Rear Facing Camera Photo Sensor Resolution | 8 MP |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form