| Management number | 212392942 | Release Date | 2026/04/06 | List Price | $36.00 | Model Number | 212392942 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
AK59-00084A 00084A Replace Remote, fit for SAMSUNG DVD VCR Combo: DVD-VR375 DVDVR375 DVD-VR375A DVDVR375A
| Brand | VINABTY |
|---|---|
| Color | Black |
| Model Name | AK59-00084A |
| Item Weight | 1.9 Ounces |
| Battery Type | AAA |
| Manufacturer | VINABTY factory |
| Model Number | AK59-00084A |
| Maximum Range | 33 Feet |
| Item Type Name | DVD VCR combo player remote control |
| Button Quantity | 30 |
| Controller Type | Button Control |
| Mfr Part Number | AK59-00084A |
| Compatible Devices | VCR |
| Additional Features | Ergonomic |
| Connectivity Technology | Infrared |
| Item Dimensions L x W x H | 5"L x 1.9"W x 0.5"H |
| Maximum Number of Supported Devices | 18 |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form