| Management number | 216086208 | Release Date | 2026/04/19 | List Price | $18.40 | Model Number | 216086208 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||

| UPC | 794094899533 |
|---|---|
| Brand | AIRHUG |
| Features | 4K UHD Webcam, Auto Light Balance, PDAF Fast Focusing, Physical Privacy Cover, Without Microphone |
| Focus Type | Auto Focus |
| Model Name | AIRHUG 23 |
| Style Name | 4K Webcam Without Mic |
| File Format | MP4 |
| Form Factor | Compact |
| Item Weight | 0.1 Kilograms |
| Screen Size | 2.75 |
| Sensor Type | CMOS |
| Manufacturer | AIRHUG |
| Model Number | AIRHUG 23 |
| BuiltIn Media | Camera Body |
| Camcorder Type | Webcam |
| Shooting Modes | Automatic |
| Video Resolution | 4K |
| Flash Memory Type | Micro SD |
| Compatible Devices | Personal Computer |
| Image Aspect Ratio | 16:9 |
| Maximum Focal Length | 3000 Millimeters |
| Minimum Focal Length | 3000 Millimeters |
| Video Capture Format | MPEG |
| Warranty Description | 2 Year Manufacturer |
| Are Batteries Included | No |
| Supported Image Format | JPEG |
| Water Resistance Level | Not Water Resistant |
| Connectivity Technology | USB |
| Has Image Stabilization | No |
| Display Resolution Maximum | 4K uhd |
| Effective Still Resolution | 16 MP |
| Effective Video Resolution | 3840 Pixels |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form