| Management number | 216376897 | Release Date | 2026/04/19 | List Price | $10.80 | Model Number | 216376897 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||






| Color | Ack-bt16 |
|---|---|
| Noise | 60 Decibels |
| Style | High Pressure Non-clogging |
| Voltage | 240 Volts |
| Brand Name | MDBTTOOLS |
| Model Name | Airbrush Kit 0.3mm |
| Hose Length | 6 Feet |
| Manufacturer | MDBTTOOLS |
| Model Number | ACK-BT16 |
| Power Source | Electric |
| Material Type | Metal, Plastic |
| Maximum Power | 15 Watts |
| Motor Horsepower | 0.1 Horsepower |
| Air Flow Capacity | 13 Liters Per Minute |
| Additional Features | 0.3mm Nozzle, Cleaning Sets Included, High Pressure, Non-clogging |
| Included Components | 0.3mm Nozzle, Air Compressor, Airbrush, Cleaning Sets |
| Item Dimensions L x W x H | 6"L x 3"W x 4"H |
| Recommended Uses For Product | Cake Decorating, Makeup Application, Modeling, Nail Art, Painting, Pastry Work |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form